fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Nuhiu ka një lajm për qytetarët që ndodhen jashtë vendit

Zv/Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu ka bërë të ditur se qytetarët që ndodhen jashtë vendit nuk do të futen në karantinë nëse posedojnë një test me bris 72 orë para arritjes në vendlindje.

“Për një periudhë kalimtare, qytetarët që ndodhen jashtë vendit nuk do të futen në karantinë shtetërore nëse do të posedojnë me vete TEST ME BRIS jo më heret se 72 orë para arritjes në vendlindje!”, ka bërë të ditur Nuhiu.

Ai ka thënë se së shpejti pritet të lehtësohen masat.

” Të kontribuojmë të gjithë që sa më parë edhe kjo masë të hiqet!”, është shprehur ai

LEXO EDHE:

MMJPH: Të ruajmë biodiversitetin dhe ekosistemet natyrore në mënyrë që ata të na mbrojnë neve

BASHKE TV

Taravari e mbron Mickovskin

BASHKE TV

Maqedonasit lavdërojnë Taravarin pasi i ofendoi shqiptarët: ”Браво Таравари”

BASHKE TV

MBPEU: Bujqëve, të cilëve u është dhënë leje lëvizjeje me vulën “e përhershme” vazhdojnë të vlejnë edhe për këtë fundjavë të vazhduar karantine

BASHKE TV

BDI: Respektoni masat, shëndeti në rend të parë

BASHKE TV

BDI – Gostivar dënon ashpër shpifjet e Taravarit që ua bëri pronarëve të lokaleve dhe qytetarëve shqiptarë

BASHKE TV
BASHKË.TV