fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Nuhiu pjesëmarrës në takimin e përbashkët të tri grupeve për Europën Juglindore, Detit të Zi dhe Rrugën e Mëndafshit në kuadër të Procesit të Bukureshtit

Në takimin e përbashkët të tri grupeve për Europën Juglindore, Detit të Zi dhe Rrugën e Mëndafshit në kuadër të Procesit të Bukureshtit shprehëm qëndrimin se pozita gjeografike e Ballkanit dhe roli i udhëkryqit midis lindjes dhe perëndimit janë shkaqet që viteve të fundit në këtë pjesë të Europës në kontuinitet të qarkullojnë mallërat, idetë dhe njerëzit, ndërkaq migracioni në shkallë të ulët apo të lartë të jetë pjesë përbërse e këtij procesi.

Prandaj mbeten i nevojshëm kultivimi i politikave për menaxhim me migracionin!” – thotë Nuhiu

Për më shumë ndiq linkun:

Në takimin e përbashkët të tri grupeve për Europën Juglindore, Detit të Zi dhe Rrugën e Mëndafshit në kuadër të Procesit…

Publiée par Agim Nuhiu sur Mercredi 9 octobre 2019

LEXO EDHE:

BDI Dega Çair unanimisht propozon Izet Mexhitin për bartës liste në zonën 1

BASHKE TV

Shkup, përfundoi konferenca shkencore për ditën e GJUHËS AMTARE

BASHKE TV

Ish-ushtarët me porosi për Selën: Mos e përmend UÇK-në (FOTO)

BASHKE TV

Ganiu: Gjithmonë në mbështetje të nxënësve dhe studentëve! 

BASHKE TV

Bekteshi: BDI në partneritet vetëm me qytetarët, e pa konkurrencë në spektrin politik shqiptar

BASHKE TV

E PABESUESHME: Në shtëpi ka 1271 telefona të markës “Nokia”, të gjithë funksionojnë (VIDEO)

BASHKE TV
BASHKË.TV