fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Nura: Filloi rikonstruimi i Pishinës në qytetin e Strugës

Ashtu siç kishte paralajmëruar më herët zv.drejtori i Agjencisë për Rini dhe Sport, Izmit Nura, sot në Strugë filloi rikonstruksioni i pishinës së qytetit të Strugës.

Zv.drejtori i Agjencisë për Rini dhe Sport, Izmit Nura në inaugurimin e punimeve theksoi që projekti që kap vlerë n mbi 30.000.000 milion denarë, mjete këto të siguruara nga Agjencia për Rini dhe Sport.

“Është ky një zotim i yni që po bëhet realitet. Dua të njoftoi që së shpejti fillojmë me ndërtimin e pishinave në Tetovë dhe Kërçovë. Bëhen përprekje edhe për fillimin e ndërtimit të pishinave në Gostivar e Kërçovë”, deklaroi Nura.
Kujtomë që pishina që ndodhet në rrethin e shkollës fillore “Vëllezërit Milladinovci” në Strugë ishte një hapësirë ku mblidheshin të varurit nga droga. Nga klubi i notit në këtë qytet vazhdimisht bënin thirrje që të gjendet një zgjidhe e përbashkët në mes autoriteteve lokale dhe qendrore dhe pishina të vihet përsëri në funksion.

Pishina olimpike e Strugës është ndërtuar në vitin 1972, ndërsa puna e saj u ndërpre në vitin 2005.

LEXO EDHE:

Izet Mexhiti: 10 vite nga fitorja e madhe kur Kërçova me votën e popullit përfundimisht u bë shqiptare

BASHKE TV

Izet Mexhiti: Tubimi i së hënës, tubim i “artanistëve”

BASHKE TV

MEXHITI NGA TETOVA: POROSIS TALAT XHAFERIN, FATMIR BESIMIN DHE ARTAN GRUBIN, LARG DUART NGA KAZINOTË, MOS E BËNI BDI-NË ME NJOLLË

BASHKE TV

Mexhiti: Duam BDI të forcohet dhe të kthehet te baza, të kthehet te origjina, te qytetari, pa ministrat oportunistë të kryesuar nga Artan Grubi

BASHKE TV

Izet Mexhiti: Në Studeniçan po bashkohet POPULLI!

BASHKE TV

“Tërmet” në Saraj: Mbi 2 mijë pjesmarrës në tubimin e Grupit të Zjarrit

BASHKE TV
BASHKË.TV