fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Ohër dhe Strugë: Konferenca Ndërkombëtare e Menaxhimit të Mbeturinave

“Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Naser Nuredini mori fjalën në ceremoninë e hapjes së Konferencës së 4-të Ndërkombëtare të Menaxhimit të Mbeturinave me titull „Komunikojmë për menaxhimin e mbeturinave”, e cila u mbajt mbrëmjen e djeshme në Kishën e Shën Sofisë në Ohër. Konferenca është e organizuar nga ‘Shoqata Maqedonase e Menaxhimit të Mbeturinave të Ngurta ‘ (MaSWA) dhe vazhdon edhe sot në Strugë.

Qëllimi i konferencës është të tregojë se komuniteti i biznesit dhe autoritetet shtetërore, përfshirë këtu gjithsesi edhe sektorin joqeveritar dhe mediat, janë të gatshëm të komunikojnë dhe bashkëpunojnë me një qëllim të përbashkët – mbrojtjen e mjedisit.

Në ceremoninë e hapjes gjithashtu fjalën e morën edhe Presidenti i MaSWA Daniela Nelepa, Ambasadori i BE Samuel Zbogar dhe Presidenti i Shoqatës Ndërkombëtare për Menaxhimin e Mbeturinave të Ngurta Antonis Mavropoulos .
Në prag të konferencës kombëtare, Ministri Nurredini gjithashtu mori pjesë në aksionin e pastrimit të Ohrit dhe Liqenit të Ohrit, të organizuar nën patrionazhin e ‘BE-ja për TY’ dhe në prani të Ambasadorit të BE Samuel Zbogar.” – zyra për informim, Ministria i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor

Për më shumë ndiq linkun:

Ohër dhe Strugë: Konferenca Ndërkombëtare e Menaxhimit të Mbeturinave(13.09.2019) Ministri i Mjedisit Jetësor dhe…

Publiée par Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor sur Vendredi 13 septembre 2019

LEXO EDHE:

Grubi në SHBA takon Senatorin Ron Johnson nga komisioni për politikë të jashtme në Senatin Amerikan

BASHKE TV

Mbahet Kuvendi zgjedhor i FR-BDI – së dega Haraçinë!

BASHKE TV

Tronditet sërish Tirana, tërmeti i dytë shkund kryeqytetin

BASHKE TV

Filloi aksioni vjeshtor për pastrim të përgjithshëm në Komunat e Shkupit

BASHKE TV

Çfarë duhet të hash pas lënies së duhanit; ushqimet që pastrojnë organizmin

BASHKE TV

Si mund t’jua shpëtojë jetën tifozllëku i sportit

BASHKE TV
BASHKË.TV