fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Osmani: Filluam ditën e parë të Samitit historik në Londër me Ish Sekretarin e NATO-s Lordin Robertson dhe Gjeneralin e forcave të NATO-s, Spunner

“Filluam ditën e parë të Samitit historik në Londër me Ish Sekretarin e NATO-s Lordin Robertson dhe Gjeneralin e forcave të NATO-s gjatë konfliktit të vitit 2001, gjen. Spunner.

Perkujtuam rolin e aleancës në garantimin e paqës gjatë luftrave ballkanike, në nënshkrimin e marrëveshjes së Ohrit dhe veçanërisht rolin e NATO-s për të ardhmen nëpërmjet nenit 5 të traktatit i cili përcakton qartë vijën mbrojtëse nga çdo rrezik i të ardhmes!” – thotë Osmani

Për më shumë ndiq linkun:

Filluam ditën e parë të Samitit historik në Londër me Ish Sekretarin e NATO-s Lordin Robertson dhe Gjeneralin e forcave…

Publiée par Bujar Osmani sur Mardi 3 décembre 2019

LEXO EDHE:

Elezi: Nga 6-8 dhjetori, panairi “Blej shtëpi, blej banesë “, projekti vazhdon edhe vitin e ardhshëm!

BASHKE TV

Ministri Bekteshi: Politikat ekonomike të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut vazhdojnë të japin rezultate

BASHKE TV

Ministri Ademi pjesëmarrës në Simpoziumin për Drejtorë të Shkollave në Budva

BASHKE TV

Shqipëria merr Presidencën e OSBE-së, Rama: Hap historik

BASHKE TV

Timonie takoi Deharin, diskutohet bashkëpunimi në të ardhmen

BASHKE TV

Ali Ahmeti takon ambasadorin gjerman, Tomas Gerberih: BDI po ripërtërihet

BASHKE TV
BASHKË.TV