fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Palmer sot vizitë pune në Shkup

Metju Palmer, përfaqësuesi special i sekretarit amerikan të shtetit për Ballkanin Perëndimor të martën do të qëndrojë për vizitë pune në Maqedoninë e Veriut.

Në njoftimin e Ministrisë së Jashtme thuhet se Palmer do të takohet me shefin e diplomacisë Nikolla Dimitrov. Sic mësohet Palmer dhe Dimitrov do të diskutojnë për zhvillimet aktuale në Maqedoninë e Veriut dhe në rajon, si dhe për mbështetjen amerikane për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO dhe integrimet evropiane.

Palmer është njëri nga diplomatët amerikan që do të jetë i përfshirë në dialogun midis Prishtinës dhe Beogradit.

LEXO EDHE:

Izet Mexhiti: 10 vite nga fitorja e madhe kur Kërçova me votën e popullit përfundimisht u bë shqiptare

BASHKE TV

Izet Mexhiti: Tubimi i së hënës, tubim i “artanistëve”

BASHKE TV

MEXHITI NGA TETOVA: POROSIS TALAT XHAFERIN, FATMIR BESIMIN DHE ARTAN GRUBIN, LARG DUART NGA KAZINOTË, MOS E BËNI BDI-NË ME NJOLLË

BASHKE TV

Mexhiti: Duam BDI të forcohet dhe të kthehet te baza, të kthehet te origjina, te qytetari, pa ministrat oportunistë të kryesuar nga Artan Grubi

BASHKE TV

Izet Mexhiti: Në Studeniçan po bashkohet POPULLI!

BASHKE TV

“Tërmet” në Saraj: Mbi 2 mijë pjesmarrës në tubimin e Grupit të Zjarrit

BASHKE TV
BASHKË.TV