fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Pezullohet Luka Modric

Komisioni i Garave i Federatës së Futbollit të Spanjës ka vendosur ta pezullojë Luka Modricin me një ndeshje mos lojë, për shkak të kartonit të kuq ndaj Celta Vigos.

Mesfushori kroat shpëtoi me vetëm një ndeshje pezullim, pasi u mendua se ai do të pezullohej me dy sosh për kartonin e kuq që e mori për një ndërhyrje direkte në kundërshtarin.

Modric është bëri lojtari i parë që e pëson nga rregulli i ri kundër ndërhyrjeve në gilcën e nyjës së këmbës.
Kjo nënkupton se Modric do të mungojë kundër Real Valladolidit.

Përveç pezullimit, Real Madridi është gjobitur me 335 euro për incidentin, ndërsa Modric me 600 euro.

LEXO EDHE:

Lëvizja BESA në 2018: Asnjëherë koalicion me LSDM (Video)

BASHKE TV

Ministri Ademi nënshkroi Marrëveshjen për bashkëpunim ndërkombëtar me Organizatën Evropiane për Hulumtime Bërthamore (CERN)

BASHKE TV

BDI – dega Saraj, Blerim Bexheti zgjidhet kryetar shtabi

BASHKE TV

KU JETON ALI AHMETI

BASHKE TV

Tani më dhe Drejtoria për siguri të informatave të klasifikuara frymon shqip

BASHKE TV

BDI nuk do ta lejon Selën dhe Gashin që t’i detyrojnë shqiptarët t’ju dërgojnë byrek maqedonasve

BASHKE TV
BASHKË.TV