fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

PSG-ja interesohet për Pjaniqin

Paris Saint-Germain është duke u interesuar për mesfushorin boshnjak të Juventusit, Miralem Pjaniq, bën të ditur “Calciomercato” të enjten.

Përfaqësuesi i Pjaniqit, Fali Ramadani është takuar në selinë e Juventusit me drejtorin sportiv të klubit torinez Fabio Paratici. Raportohet se është bisesuar për interesimin e Parisit për Pjaniqin, transmeton “Koha Ditore”. PSG-ja gjatë është interesuar për Pjaniqin dhe krerët e klubit kampion francez besojnë se është momenti i duhur për të bërë një ofertë për boshnjakun.

Kjo pasi që Juventusi ka disa mesfushorë kualitativ tash si Aaron Ramsey, Adrien Rabiot e Rodrigo Bentancur. Juventusit po ashtu i duhet të shes lojtarë.

Krerët e klubit torinez janë duke bërë përpjekje të shesin Paulo Dybalan. Edhe për Dybalan ka shprehur interesim Parisi.

Madje është raportuar se Juventusi e ka ofruar Dybalan në shkëmbim për Neymarin dhe një shumë të hollave. Mirëpo, tash ka gjasa të ofrohet edhe Pjaniqi si shkëmbim.

LEXO EDHE:

Lëvizja BESA në 2018: Asnjëherë koalicion me LSDM (Video)

BASHKE TV

Ministri Ademi nënshkroi Marrëveshjen për bashkëpunim ndërkombëtar me Organizatën Evropiane për Hulumtime Bërthamore (CERN)

BASHKE TV

BDI – dega Saraj, Blerim Bexheti zgjidhet kryetar shtabi

BASHKE TV

KU JETON ALI AHMETI

BASHKE TV

Tani më dhe Drejtoria për siguri të informatave të klasifikuara frymon shqip

BASHKE TV

BDI nuk do ta lejon Selën dhe Gashin që t’i detyrojnë shqiptarët t’ju dërgojnë byrek maqedonasve

BASHKE TV
BASHKË.TV