fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

PSG-ja shpallet kampione e Francës

Sezoni në dy ligat më të mira të Francës u kërkua të ndalohej të martën, por L’Equipe tani raporton se PSG ka fituar titullin e sezonit 2019/2020. Se a do të ketë rënie nga liga, pritet të konfirmohet, me Nimes, Amiens dhe Toulouse që aktualisht zënë tre vendet e fundit. Xhiroja e fundit e ndeshjeve u zhvillua më 7 dhe 8 mars, dhe renditja përfundimtare sheh PSG duke qëndruar 12 pikë larg Marseille të vendit të dytë. Nëse vërtetë PSG i jepet trofeu, do të jetë triumfi i tyre i tretë radhazi, dhe i nënti në histori të klubit.

LEXO EDHE:

Bekim Jashari selam opozitës shqiptare: Mos ma keqpërdorni emrin me të pavërteta! (FOTO)

BASHKE TV

Bushati: Shqiptarët gati ti drejtojnë institucionet e Maqedonisë së veriut

BASHKE TV

Ganiu: Krijojmë vende të reja për prakim me kapacitet prej 170 vendeve

BASHKE TV

Ganiu: Asfaltohen 3500m2 rrugë, në lagjen Saat Kullë

BASHKE TV

Shilegov dhe Dushko, nuk rrespektojnë heshtjen zgjedhore dhe bëjnë presion ( Foto)

BASHKE TV

EKSLUZIVE: Naser Ziberi nuk është pozitiv në COVID-19

BASHKE TV
BASHKË.TV