fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Publikohet marrëveshja politike dhe ekonomike e arritur në Shtëpinë e Bardhë

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar për normalizim ekonomik me ndërmjetësimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shtëpinë e Bardhë.

Në marrëveshjen e publikuar thuhet se do të implementohen letrat e interesit që janë arritur më herët e që kanë të bëjnë me linjën hekurudhore, autostradave dhe linjën ajrore.

Po ashtu, Kosova obligohet të bëhet pjesë e “mini-Shengenit ballkanik” ku është Shqipëria, Serbia, Maqedonia e Veriut.

Po ashtu, ndër pika të marrëveshjes është edhe njohja reciproke mes Kosovës dhe Izraelit.

 

LEXO EDHE:

Bekteshi: Me pakon e katërt të masave përmes mbështetjes së drejtpërdrejtë financiare do t’i mbështesim qytetarët dhe sektorët më të prekur

BASHKE TV

Bekteshi: Kompania gjermane ‘Franc Kiel’ do të investoj 3,5 milion euro në fabrikën e re për prodhimin e ulëseve të trenave në zonën industriale në Tetovë

BASHKE TV

Ahmeti takoi ambasadorin e Kosovës Gjergj Dedaj

BASHKE TV

Moti sot në vendin tonë

BASHKE TV

Moti sot në vendin tonë

BASHKE TV

Marrëveshja Kosovë Serbi në Uashington, Ahmeti: Një hap kolosal drejt Marrëveshjes finale

BASHKE TV
BASHKË.TV