fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Ronaldo arrin rekordin historik, askush nuk ia kishte dal që nga sezoni 1933/34

Cristiano Ronaldo vazhdon të vendosë rekorde me fanellën e Zonjës së Vjetër.

Me golin që shënoi kundër Sampdorias, CR7 ka shkuar në kuotën e 31 finalizimeve në Serie A.

Ai e barazoi fituesin e Kupës së botës me Italinë Felice Borel, i cili në sezonin e largët 1933/34 kishte shënuar 31 gola për Juventusin.

Pasi e barazoi kwtw rekord, Ronaldo synon rekordin tjetër historik, është ai i sezonit 1933/34, po ashtu i arritur nga Borel.

Felice Placido Borel kishte përfunduar sezonin me 36 gola në të gjitha ndeshjet, që nga atëherë, askush nuk ia ka dal ta arrijë këtë me fanellën e Juventusit.

Ronaldo është afër, tashmë ka shënuar 35 gola në të gjitha garat, për ta thyer këtë rekord i duhen edhe 2 gola.

LEXO EDHE:

Demokratizimi VS Nacionalizmi: Çfarë humb dhe çfarë fiton Shkupi nga një “Kryeministër shqiptar”

BASHKE TV

Champions dhe Europa League “flasin shqip”, Drita e Xhaka në fush

BASHKE TV

BE-ja miratoi Memorandumin për Mirëkuptim, 160 milion euro për Maqedoninë e Veriut

BASHKE TV

Apple i kërkon aplikacionit me receta gatimi të heqë dardhën nga logoja

BASHKE TV

Moti sot në vendin tonë

BASHKE TV

Takohet sërish Ahmeti dhe Zaev, Ahmeti: Do të krijohet shumica (VIDEO)

BASHKE TV
BASHKË.TV