fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Rritja e shpenzimeve të NATO-s një lajm i mirë

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper mirëpriti njoftimin se aleatët e Uashingtonit në NATO pritet të rrisin shpenzimet e përgjithshme në mbrojtje me 3,9% në vitin 2019, në një rritje që është e pesta radhazi.

“Ky është një lajm shumë i mirë për ne”, tha Esper ndërkohë që takohej me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg në Bruksel, transmeton atsh.

SHBA-ja ka rritur presionin kohët e fundit ndaj aleatëve të saj në NATO që të përmbushin objektivin e vendosur për të rritur shpenzimet për mbrojtjen në 2% të Prodhimit të Brendshëm Bruto.

LEXO EDHE:

Lidhja hekurudhore mes Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, prioritet i dy shteteve

BASHKE TV

Nis asfaltimi në Komunën e Dollnenit, Zhitoshë -Llazhan. Memeti premton edhe në komunat tjera shqiptare

BASHKE TV

Zyrtare, dhënja e lejes për përdorim të Teatrit Shqipëtar

BASHKE TV

Mexhiti: Dy deputetët e infektuar me COVID-19 do të ushtrojnë detyrën e tyre në mënyre onlinë

BASHKE TV

Sylejmani: 1 tetorin 1997 nuk duhet ta nderojnë vetëm ata që e organizuan dhe e udhëhoqën

BASHKE TV

Festim Halili paralajmëron ndërtimin e hekurudhës deri në Aeroportin e Shkupit

BASHKE TV
BASHKË.TV