fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Selami: Bashkë ndërtojmë në të mirë të Karshijakës (FOTO)

 

“Sot bashkë me Kryetarin e Komunës së Studeniçanit z.Azem Sadiki si dhe Femi Jonuzin, Muhamed Ramadanin, Regaip Musatfën inspektuam punimet në rrugën që ndërtohet në fshatin Studeniçan.
Projekti i finansuar nga Agjencia për mbështetje finansiare në bujqësi dhe zhvillim rural dhe Komuna e Studeniçanit.

Projekt mbi 6 milion denar.
Në të mirë të Karshijakës bashkë ndërtojmë.
Projekt i finansuar nga buxheti i Republikës së Maqedonis së Veriut – Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Komunës së Studeniçanit ju miratuat 3 projekte :
Rruga në Studeniçan
Rruga që lidh Moranën dhe Studeniçanin
Rruga që lidh Fshatin Koliçan të epërm dhe fshatin Uji i Kuq
Dy projektet tjera ende skan filluar shkaku procedurave që Komuna e Studeniçanit ende si ka mbaruar në zgjedhjen e operatorit ekonomik që do e realizon projektin, së shpejti edhe ata do fillojnë” – thotë Selami

Për më shumë ndiq linkun:

https://www.facebook.com/aselam.selami/posts/2459209684145259

LEXO EDHE:

Izet Mexhiti: 10 vite nga fitorja e madhe kur Kërçova me votën e popullit përfundimisht u bë shqiptare

BASHKE TV

Izet Mexhiti: Tubimi i së hënës, tubim i “artanistëve”

BASHKE TV

MEXHITI NGA TETOVA: POROSIS TALAT XHAFERIN, FATMIR BESIMIN DHE ARTAN GRUBIN, LARG DUART NGA KAZINOTË, MOS E BËNI BDI-NË ME NJOLLË

BASHKE TV

Mexhiti: Duam BDI të forcohet dhe të kthehet te baza, të kthehet te origjina, te qytetari, pa ministrat oportunistë të kryesuar nga Artan Grubi

BASHKE TV

Izet Mexhiti: Në Studeniçan po bashkohet POPULLI!

BASHKE TV

“Tërmet” në Saraj: Mbi 2 mijë pjesmarrës në tubimin e Grupit të Zjarrit

BASHKE TV
BASHKË.TV