fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Strugë fillon rekonstruimi dhe zgjërim i aksit rrugor “Proleterski Brigadi”

“Duke filluar nga sot në rrugën “Proleterski Brigadi” do të punohet për zgjërimin dhe rekonstruimin e kësaj rruge ashtu që komunikacioni rrugor në këtë aks të zhvillohet me lehtësi dhe pa pengesa, si kurrë më parë.

Hyrja e Strugës tashmë do të ketë dy korsi të reja të cilat merren nga pjesë e pompës së benzinit “Makpetrol” dhe i shtohen dy korsive ekzistuese duke krijuar kështu aks rrugor me katër korsi, dy për hyrje dhe dy për dalje.

Për një Strugë më të mirë.” – zyra për marrëdhënie me publikun, Komuna e Strugës

Për më shumë ndiq linkun:

Rekonstruim dhe zgjërim i aksit rrugor “Proleterski Brigadi”Duke filluar nga sot në rrugën “Proleterski Brigadi” do të…

Publiée par Komuna e Strugës / Општина Струга / Municipality of Struga sur Mercredi 9 octobre 2019

LEXO EDHE:

Xhaferi porositë liderët politik: Gjeni konsensus për datën e zgjedhjeve!

BASHKE TV

ASH -AAA nuk i përfillin tetovarët, ndërsa kërkojnë vota në Tetovë

BASHKE TV

Blerim Bexheti: Të bëhen mbi 700 teste në ditë, apelojmë për kujdes nga qytetarët

BASHKE TV

Miratohet Protokolli për regjistrim në shkolla

BASHKE TV

Qytetarët edhe nesër kanë afat të konfirmojnë ose korrigjojnë paraqitjen vjetore të tatimit

BASHKE TV

Selami: Rruga Llojan-Tabanoc po bëhet realitet! Punimet vazhdojnë me dinamikë të duhur

BASHKE TV
BASHKË.TV