fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Talat Xhaferi në Kuvend: Nuk jemi në çajtore! (VIDEO)

Gjatë debatit të ashpër për riformatimin e qeverisë, kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, është munduar t’i sqaroj deputetëve të VMRO-DPMNE-së pse nuk i lejoi opozitës t’i replikonte kryeministrit Zoran Zaev derisa ai po arsyetonte vendimin për ndryshimet në Qeveri, shkruan gazeta Lajm.

“Humbëm tre orë sepse fillimisht u dakorduam për dicka që më vonë nuk u respektua. Flas si kryetar i Kuvendit dhe jo si në çajtore” tha Xhaferi, duke i’u drejtuar deputetit të VMRO-DPMNE-së i vazhdimisht ndërhynte gjatë sqarimit të kryetarit të Kuvendit.

Për më shumë ndiq linkun:

Talat Xhaferi Ilija Dimovskit: Po të flas si kryetar i Kuvendit, jo si në çajtore (VIDEO)

Talat Xhaferi Ilija Dimovskit: Po të flas si kryetar i Kuvendit, jo si në çajtore (VIDEO)

Publiée par Lajm TV sur Mercredi 26 juin 2019

LEXO EDHE:

Lidhja hekurudhore mes Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, prioritet i dy shteteve

BASHKE TV

Nis asfaltimi në Komunën e Dollnenit, Zhitoshë -Llazhan. Memeti premton edhe në komunat tjera shqiptare

BASHKE TV

Zyrtare, dhënja e lejes për përdorim të Teatrit Shqipëtar

BASHKE TV

Mexhiti: Dy deputetët e infektuar me COVID-19 do të ushtrojnë detyrën e tyre në mënyre onlinë

BASHKE TV

Sylejmani: 1 tetorin 1997 nuk duhet ta nderojnë vetëm ata që e organizuan dhe e udhëhoqën

BASHKE TV

Festim Halili paralajmëron ndërtimin e hekurudhës deri në Aeroportin e Shkupit

BASHKE TV
BASHKË.TV