fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

“Ulur në gjunjë”, monumenti dedikuar mjekëve në betejë me koronavirusin

Ulur në gjunjë, me tutat e bardha dhe me duart e ngritura drejt qiellit. Është ky pozicioni në të cilin artisti italian Sergio Furnari, ka realizuar një monument falënderues për mjekët dhe infermierët në vijën e parë të betejës me koronavirusin.

Statuja është vendosur në Times Square, në zemër të New York, SHBA. “Heronjtë dhe legjendat lindin dhe vdesin. Engjëjt kanë ekzistuar gjithmonë, frymëmarrja e universit dhe gjunjëzimi para Zotit, është ilaçi që unë rekomandoj”, shkruan skulptori. Furnari e ka quajtur veprën e tij “Covid Hero Monument”.

 

LEXO EDHE:

Bekim Jashari selam opozitës shqiptare: Mos ma keqpërdorni emrin me të pavërteta! (FOTO)

BASHKE TV

Bushati: Shqiptarët gati ti drejtojnë institucionet e Maqedonisë së veriut

BASHKE TV

Ganiu: Krijojmë vende të reja për prakim me kapacitet prej 170 vendeve

BASHKE TV

Ganiu: Asfaltohen 3500m2 rrugë, në lagjen Saat Kullë

BASHKE TV

Shilegov dhe Dushko, nuk rrespektojnë heshtjen zgjedhore dhe bëjnë presion ( Foto)

BASHKE TV

EKSLUZIVE: Naser Ziberi nuk është pozitiv në COVID-19

BASHKE TV
BASHKË.TV