fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

Ka vdekur ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm.
Leze Qena është shuar në moshën 85 vjecare, duke lënë pas një karrierë të pasur artistike, shkruan lajmi.net.

Aktorja mori pjesë në shumë filma e seriale për dekada me radhë.
fundi ishte pjesë e serialit “Çka shpija”

Ajo ndërroi jetë vetëm pak minuta më parë në Mjekimin intenziv – QKUK.

LEXO EDHE:

Në Dibër zvogëlohet numri i personave të izoluar

BASHKE TV

Ministri Ademi: Arsimi online është zgjidhje sistematike dhe ka mekanizma për kontrollimin e shkollave

BASHKE TV

Bekim Jashari bën homazhe tek varrezat e dëshmorëve në Rezallë

BASHKE TV

Kosovë, 21 vjet nga masakra e Rrezallës

BASHKE TV

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

BASHKE TV

Reduktim drastik i ndotjes së ajrit në Europë

BASHKE TV
BASHKË.TV