fbpx
Bashke.tv
LAJME

Xhaferi: Me zgjedhjen e presidentit do të rumbullaksojmë procesin e integrimeve euroatlantike

Kryetari Kuvendit, Talat Xhaferi sot realizoi të drejtën e votës për zgjedhje presidencial në vendin e lindjes në fshatin Forin, ku dhe edhe një deklaratë për mediat. Ai tha se me zgjedhjen e presidentit do të rumbullaksojmë procesin e integrimeve euroatlantike.

“Në fund të ditës pres që të realizohet censusi nga dalja e qytetarëve në vendvotimet dhe të zgjidhet presidenti i ri. Në këtë mënyrë do të sigurohet dhe funksionalizimi i këtij institucioni shtetëror dhe vijimi normal i shtetit në kontekst të integrimeve euroatlantike. Me këtë do të rrumbullaksohej edhe ky proces”, deklaroi Xhaferi.

Nëse censusi nuk arrihet, Xhaferi tha se do të shpall zgjedhje të reja për përsëritjen e procedurës për zgjedhjen e presidentit.

LEXO EDHE:

Pyetje deputetësh/ Mexhiti: Ja 3 pyetjet e mia që ia parashtrova ekzekutivit të BDI-së

BASHKE TV

Bekim Rexhepi: Përfundoi ekspropriimi i pronave në autostradën Shkup-Bllacë

BASHKE TV

ALI AHMETI DHE HYDAJET HYSENI DY SEKRETARËT ORGANIZATIV MË TË MËDHENJ TË LËVIZJES

BASHKE TV

ALI AHMETI DOCTOR HONORIS CAUSA I UNIVERSITETIT TË TETOVËS

BASHKE TV

ALI AHMETI FIGURË UNIKALE E KOMBIT

BASHKE TV

ALI AHMETI DEKOROHET DOCTOR HONORIS CAUSA I UNIVERSITETIT TË TETOVËS

BASHKE TV
BASHKË.TV