fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Xhaferi: Partitë të tejkalojnë barrikadat për ligjin për Prokurorinë

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, deklaroi se Kuvendi ka mundësi që në çdo moment të sjellë ligjin për Prokurorinë Publike, por duhet partitë politike të tejkalojnë barrikadat dhe të arrijnë marrëveshje. Ai tha se përfaqësuesit e partive politike duhet patjetër të respektojnë apelin e përfaqësuesve të BE-së.

“Nëse porosia e ambasadorit francez Timonie është se Ligji për prokurorinë publike është shumë i rëndësishëm për marrjen e datës për negociata, atëherë partitë politike duhet të tejkalojnë barrikadat dhe të merren veshtë. Në aspektin e procedurave të Kuvendit, kohë të mjaftueshme ka dhe Kuvendi mund të punojë në çdo moment nëse ka nevojë, por duhet të ketë rezultat nga puna. Andaj partitë politike duhet të ulen dhe të merren veshtë”, tha kryetari i Kuvendit Xhaferi.

LEXO EDHE:

Zekolli: BDI është parti shtetformuese; Aleanca, Besa dhe Alternativa janë parti mahallo-jaranike

BASHKE TV

Marin Mema afër Beogradit zbulon dy fshatra shqiptarë

BASHKE TV

Rikthehet Nokia, prodhon telefonin që baterin e mban 1 muaj

BASHKE TV

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

BASHKE TV

Për Sarajin që duam: Blerim Bexheti publikon video nga ndriçimi në Matkë dhe Arnaqi (VIDEO)

BASHKE TV

Xhemaili: RRUGA TETOVË-PRIZREN, Maqedonia e Veriut një hap para Kosovës!

BASHKE TV
BASHKË.TV