fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Xhaferi pjesëmarrës në hapjen solemne të autostradës “Arben Xhaferi”

“Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi,
me ftesë të homologut të tij, Kryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës Kadri Veseli, mori pjesë në hapjen solemne të autostradës “Arben Xhaferi”,  e cila do të ketë ndikim të madh mbi bashkëpunimin e përgjithshëm ekonomik dhe zhvillimin e biznes sektorit privat.

Me këtë ndërlidhje infrastrukturore të korridoreve, Prishtina dhe Shkupi do të jenë shumë më afër.” – thotë Kryeparlamentari Xhaferi

Për më shumë ndiq linkun:

Hapja solemne e autostradës "Arben Xhaferi"- Republika e Kosovës Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së…

Publiée par Talat Xhaferi sur Mercredi 29 mai 2019

LEXO EDHE:

Pyetje deputetësh/ Mexhiti: Ja 3 pyetjet e mia që ia parashtrova ekzekutivit të BDI-së

BASHKE TV

Bekim Rexhepi: Përfundoi ekspropriimi i pronave në autostradën Shkup-Bllacë

BASHKE TV

ALI AHMETI DHE HYDAJET HYSENI DY SEKRETARËT ORGANIZATIV MË TË MËDHENJ TË LËVIZJES

BASHKE TV

ALI AHMETI DOCTOR HONORIS CAUSA I UNIVERSITETIT TË TETOVËS

BASHKE TV

ALI AHMETI FIGURË UNIKALE E KOMBIT

BASHKE TV

ALI AHMETI DEKOROHET DOCTOR HONORIS CAUSA I UNIVERSITETIT TË TETOVËS

BASHKE TV
BASHKË.TV