fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Xhevat Zekaj: Edhe kësaj rradhe Ali Ahmeti ishte dinjitoz dhe mjaft stabil e kurajoz

04 shtator 2020 – Bashke.TV – “Ali Ahmeti sot perfundoi deshmine ne Gjykaten Speciale ne Prishtine pas dy ditesh i ftuar si deshmitar dhe kjo ftese i eshte bere njeriut i cili eshte deshmitari dhe aktori i te gjitha ngjarjeve dhe zhvillimeve te rendesishme te luftes se popullit tone per lirine dhe pavaresine e Kosoves si dhe si njeri nder udheheqesit dhe themeluesit e UÇK dhe si anetar i Shtabit Qendror te UÇK!


Eshte kjo ftesa qe i eshte ber kesaj figure kombetare nder me te rendesishmet ne perpjekjen e Ilegales tone 30 vjeçare dhe te luftes per liri nga kjo gjykate e pa drejte e cila me ftesat qe po ua bene pjestareve te UÇK dhe me akuzat e pergaditura nga organet hetuese policore te Serbise po bene barazimin e Kosoves e cila luftoi per liri dhe te Serbise e cila ishte okupatore dhe pushtuese!


Si gjithmone edhe kesaj radhe Ali Ahmeti ishte dinjitoz dhe mjaft stabil e kurajoz, me nje paraqitje stoike si ne momentin e hyrjes ne gjykate ashtu edhe pas marrjes ne pyetje nga hetuesit e kesaj gjykate qe mbajti para gazetarve!


Percjellja deri ne gjykate nga eskorta e tij ishte e veçant sidomos kur kesaj po i printe dhe po i qendronte afer shoku i tij i idealit e njeri nder me besniket dhe shoket e ngusht te Ali Ahmetit e çeshtjes kombetare dhe Zedhenesi i UÇK per Zonen Operative te Karadakut Ismet Sylejmani!


E si te mos jesh sot me Ali Ahmetin po sikur me Avni Rrustemin dikur sepse po deshmohet per tu mbrojtur e per tu thene boterisht se lufta e jone ishte e drejte dhe e paster e sidomos kur reakcionaret e te gjitha ngjyrave te brendshem e te jashtem jane bere bashk per te ndihnuar Serbine qe ta barazoi luften tone çlirimtare te UÇK me luften pushtuese e gjenocidiale te Serbise fashiste!


Prandaj kjo percjellje qe i eshte bere Ali Ahmetit e ngrit larte figuren e ketij atdhetari dhe tregon se ai ka shoke te cilet i gjenden prane e prane gjithnje !
Lavdi te gjithe Heronjeve dhe Deshmoreve te UÇK” – thotë Zekaj

Ali Ahmeti sot perfundoi deshmine ne Gjykaten Speciale ne Prishtine pas dy ditesh i ftuar si deshmitar dhe kjo ftese i…

Publiée par Xhevat Zekaj sur Jeudi 3 septembre 2020

LEXO EDHE:

Lidhja hekurudhore mes Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, prioritet i dy shteteve

BASHKE TV

Nis asfaltimi në Komunën e Dollnenit, Zhitoshë -Llazhan. Memeti premton edhe në komunat tjera shqiptare

BASHKE TV

Zyrtare, dhënja e lejes për përdorim të Teatrit Shqipëtar

BASHKE TV

Mexhiti: Dy deputetët e infektuar me COVID-19 do të ushtrojnë detyrën e tyre në mënyre onlinë

BASHKE TV

Sylejmani: 1 tetorin 1997 nuk duhet ta nderojnë vetëm ata që e organizuan dhe e udhëhoqën

BASHKE TV

Festim Halili paralajmëron ndërtimin e hekurudhës deri në Aeroportin e Shkupit

BASHKE TV
BASHKË.TV