fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Ziadin Sela: Ne nuk kemi legjitimitet

Në një intervistë për Alsat, drejtuesi i partisë së ndarë nga partia amë PDSH, ASh, Ziadin Sela, ka thënë që partia e tij nuk mund të jetë në qeveri pa legjitimitet dhe kërkon që ta fiton këtë legjitimitet.

Në këtë mënyrë, Sela pranoi që legjitimitetin dhe besimin e shqiptarëve e ka Ali Ahmeti dhe Bashkimi Demokratik për Integrim.

Ndryshe, partia dhe aktivistë të Selës po identifikohen me protestat kundër BDI-së në formën e protestave të VMRO DPMNE kundër LSDM si dhe me shpërndarjen e përgjimeve joligjore dhe shkruarjen e grafiteve duke vandalizuar objekte publike.

LEXO EDHE:

Lidhja hekurudhore mes Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, prioritet i dy shteteve

BASHKE TV

Nis asfaltimi në Komunën e Dollnenit, Zhitoshë -Llazhan. Memeti premton edhe në komunat tjera shqiptare

BASHKE TV

Zyrtare, dhënja e lejes për përdorim të Teatrit Shqipëtar

BASHKE TV

Mexhiti: Dy deputetët e infektuar me COVID-19 do të ushtrojnë detyrën e tyre në mënyre onlinë

BASHKE TV

Sylejmani: 1 tetorin 1997 nuk duhet ta nderojnë vetëm ata që e organizuan dhe e udhëhoqën

BASHKE TV

Festim Halili paralajmëron ndërtimin e hekurudhës deri në Aeroportin e Shkupit

BASHKE TV
BASHKË.TV